Priame lety do Saudskej Arábie

Priame lety do Saudskej Arábie

Spoločnosť LOT oznámila, že od 4. júna 2024 zavedie priame spojenie z Poľska do Rijádu v Saudskej Arábii. Toto je ďalší cieľ pridaný do stratégie LOT na roky 2024–2028. Prvý let na tejto trase je naplánovaný na 4. júna 2024,“ uviedla spoločnosť.

Podľa oznámenia budú lietať z Varšavy v utorok, štvrtok a nedeľu o 15:20 na lietadlách Boeing 737 MAX 8. Spätné lety prepravia cestujúcich späť v pondelok, stredu a piatok o 01:25 miestneho času. Doba letu bude 6,5 hodiny.

Spoločnosť zdôraznila, že Rijád je ďalším cieľom, po Aténach, zahrnutým do stratégie PLL LOT na roky 2024–2028.

Nové príležitosti pre Poľsko

Ako zdôraznil prezident poľských leteckých spoločností LOT, Michał Fijoł, vzhľadom na rastúcu hospodársku spoluprácu a veľký počet prebiehajúcich investícií, Saudská Arábia predstavuje sľubný trh pre poľské podnikanie.

LOT pripomenul, že v júni tohto roku Saudská Arábia rozšírila zoznam krajín, ktoré sú zahrnuté v systéme elektronických víz, aby zahŕňali Európsku úniu, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty. Podľa LOT to „otvorilo prístup k širokej škále atrakcií v krajine pre turistov zo Západu.“

Medzi ne patria historické mestá a objekty starodávnej kultúry zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, mešity s unikátnymi historickými hodnotami, púšte a najväčšie oázy na svete, ktoré sa datujú až 6 000 rokov dozadu.

Ako spoločnosť uviedla, Saudská Arábia plánuje do roku 2030 hostiť až 100 miliónov turistov.

LOT zavedie pravidelné priame spojenie na trase Varšava-Taškent v Uzbekistane od 23. februára 2024.

PLL LOT prevádzkuje priame lety na letiská v Spojených štátoch, Kanade, Číne, Japonsku a Južnej Kórei. Dlhé trasy sú obsluhované lietadlami Boeing 787 Dreamliner. V roku 2022 prepravila spoločnosť LOT 8 miliónov cestujúcich, pričom uskutočnila viac ako 85 000 letov.

Zdielať

Hľadanie

Vyhľadať

Akcie