Chcete ísť na jednodňový alebo viacdňový výlet do blízkeho mesta? Skvelým riešením je Varšava, ktorá je najväčším a hlavným mestom Poľska.

Ako sa však dostať do Varšavy? Pokiaľ chcete ušetriť čo najviac času, výborným riešením je cesta lietadlom. Z Viedne do Varšavy sa dnes viete dostať už od 40 €, a to sa teda rozhodne oplatí! Lieta sa niekoľko dní do týždňa, pričom môžete letieť môžete aj z Budapešti. Čo vidieť vo Varšave a ktoré pamiatky by ste rozhodne nemali vynechať? Na to sme sa pozreli bližšie!

Dominanta mesta

Palác kultúry a vedy je dominantou mesta Varšava. Jednoducho sa ho nedá nevšimnúť. Ide o najvyššiu budovu na území celého Poľska. Má výšku až neuveriteľných 231 metrov. Táto jedinečná budova má 42 poschodí a z 30. poschodia môžete ísť pozorovať výhľad na celé mesto. Nachádza sa tam vyhliadka, ktorá je dostupná pre verejnosť. V súčasnej dobe má palác kultúry a vedy štatút chránenej pamiatky.

Kráľovský zámok

Ak ste milovníkmi pamiatok, vo Varšave si zaručene prídete na svoje. Priamo v centre Zámockého námestia sa totiž nachádza Kráľovský zámok, ktorý bol sídlom kráľov v Poľsku. V Kráľovskom zámku sa nachádza aj múzeum s umeleckými dielami.

Staré mesto vo Varšave

Vo Varšave sa nachádza aj Staré mesto, ktoré je obkolesené farebnými domčekmi. Staré mesto je zapísané na zozname UNESCO. Nachádza sa tu aj Staromestské námestie, ktorého história siaha až do trinásteho storočia. V strede námestia sa nachádza socha Warszawska Syrenka. Morská panna je totižto symbolom mesta Varšava.

Kostol svätej Anny

Vo Varšave neváhajte navštíviť aj kostol svätej Anny, ktorý je v neoklasistickej fasáde. V blízkosti sa je aj vyhliadka, odkiaľ môžete pozorovať krásny výhľad na Staré mesto. Výhliadku nájdete neďaleko tohto jedinečného kostola vo veži.

Ak nechcete cestovať ďaleko a chcete zažiť výlet plný atrakcií, Varšava je to pre vás to správne riešenie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *